Carmen Justice promovon singëllin e dytë

“Red & Yellow Black & White” se bashku me GabeReal nga Diverse City Band.

Carmen Justice, pjese e One Girl Nation, ka lancuar singellin qe ndjek  “Flaming Arrows,” debutimin e singellit qe Carmen lancoi per te filluar karrieren solo. “Red & Yellow Black & White” tashme eshte i disponueshem ne te gjithe shitesit dixhitale.

Carmen dhe GabeReal e shkruan kengen se bashku me David Thulin dhe Jonathan Thulin. David Thulin, i cili ka prodhuar muzike per DJ Kirk dhe Beckah Shae, ka bere produksionin e kenges duke krijuar nje himn te fuqishem uniteti.
“Ka kaq shume gjera qe po ndodhin tani neper bote, te clat mund te zgjidheshin ne nje cast nese do te mesonim qe thjesht ta perqafonim njeri – tjetrin me dashuri,” shpjegon Carmen. “Ne po jetojme ne nje kohe kur është bërë e pranueshme të ndash njëri-tjetrin veç e veç dhe t’i vendosesh njerëzit në kategori bazuar në ngjyrën e lëkurës së tyre. Si te krishtere, ne jemi të thirrur të duam njerëzit pavarësisht nga raca, feja, kultura ose shtetesia. E mbani mend kengen e vjeter per femije ‘Jezusi i do femijet e vegjel?’ nje varg i asaj kenge thote, ‘te kuq, te verdhe, te bardhe, te zinj, ata jane te cmuar ne syte e tij ‘ kjo solli konceptin e kësaj kënge. Ndiej vertet se grupe te ndryshme njerezish jane duke u perballur cdo dite me urrejtjen, diskriminimin, lufterat,gjykimin dhe ankthin, DASHURIA duket se eshte pjesa qe mungon.”

Videoja muzikore, u xhirua ne zemer te Qytetit te Muzikes (Nashville) dhe u drejtua dhe editua nga Matt Hadley i Wander Creative. Perfshin koreografi  nga Albanus Thierry dhe talentin e shokut të mirë të Carmen, GabeReal (Diverse City Band).

for KING & COUNTRY lançojnë videon muzikore për ‘O God Forgive Us’ në bashkëpunim me KB

Duoja u nominua per tre K-LOVE Fan Awards, votimi eshte ende i hapur .

 

Duaoja e Word Entertainment, For King & Country lancuan videon muzikore te shumepritur per kengen e tyre “O God Forgive Us”. Kenga, e perfshire fillimisht ne versionin origjinal te albumit te 2014 te grupit, Run Wild. Live Free. Love Strong, u lancua si nje singell ne prill me nje shtese te fuqishme nga artisti I hip- hopit, KB.

Luke dhe Joel kohet e fundit komentuan arsyen e rilancimit te kenges . “Gjashte muaj me pare, ne kemi qenë të konfliktuar për lancimin e një tjetër singelli. Nderkohe qe po luteshim per kete, Perendia na ndihmoi te kuptonim se kenga jone ‘O God Forgive Us’ duhej të dëgjohej gjatë një kohe kur shumë prej nesh fajësojnë të tjerët në vend që të shikojnë brenda duke thënë, ‘Perendi, kjo fillon me mua. Fillon me zemren time. Më fal për gabimet në jetën time.’ Kur njerezit kerkojne falje, atehere bota mund te jete ne gjendje te bashkohet si nje e tere. Ne u bëmë aq te apasionuar për faljen, saqë nuk pyetem më nëse duhet ta riprodhonim këngën si një singell. U bë një domosdoshmëri.”

Kombinimi muzike/tekst i videos fillon me Luke dhe Joel duke u rritur në një ekran projeksioni që shfaq pamjet e luftës, bombardimeve dhe mizorive të tjera. Gjithashtu shohim versione me te vegjel te vellezerve, te luajtura nga djemte e Luke, Phoenix dhe Jude Smallbone, në anën e kundërt të perdes së projektimit. KB qendron pas Luke dhe Joel per pjesene  tij dhe shohim te riun KB, të portretizuar nga djali i tij, KBJ, I cili qendron ne anen e kundert të ekranit. Nderkohe qe KB perfundon vargun e tij me, ” Në gjunjë të përulur, na bashko të gjithëve, na bej të lirë,” kalimi i këngës në kulmin e saj dhe fleta e projeksionit bie duke hequr barrierën midis versioneve të kaluara dhe aktuale të tre artistëve. Videoja përfundon me artistët që përqafojnë veten e tyre të rinj.

” Ne e bëmë këtë për të simbolizuar faljen e gabimeve tona të kaluara.” shkruan Luke dhe Joel në një njoftim për shtyp. “Shpresa e madhe e botes eshte se te gjitheve na eshtye ofruar hiri dhe ne duhet te festojme duke falur veten dhe duke falur të tjerët. Ne shpresojme se kjo video do t’ ju inkurajoje që të shikoni brenda, t’i kërkoni Perëndisë falje dhe të gjeni paqen dhe shërimin me të kaluarën tuaj.

Stephen Christian ndan datën e lançimit për ‘Wildfires’

Kengetari qe formoi  Anberlin do te lancoje albumin e tij debutues solo ne 28 korrik.

 

Stephen Christian ka ndare nje video te shkurter per  albumin e ardhshem  debutues solo, Wildfires, duke lajmeruar daten e lancimit ne 28 korrik 2017. Albumi do te lancohet permes BEC Recordings dhe singelli kryesor “Gloria” po transmetohet tashme ne radio.

Videoja përmban një kënge të butë instrumentale mes pamjeve të Stephen Christian në terren malor, duke u bashkuar ngadalë me gruan dhe një nga bijat e tij.

Stephen Christian ka qene duke ndare pamje të projektit të ri për gati një vit. Shume nga kenget erdhen ne menyre te natyrshme ga roli i Stephen Christian ne stafin e Calvary ne Albuquerque, New Mexico. Christian  bashkua ekipit te tyre kreativ pas perfundimit te Anberlin ne 2014.

Per informacion shtese ne lidhje me Wildfires, ndiqni Stephen Christian ne facebook, twitter dhe instagram.

TE KOMUNIKOSH: 10 RREGULLA

Te komunikosh

Percaktim nga Treccani:

Te besh te zakonshme, te besh te njohur, te besh te ditur; per me shume gjera jo materiale.

Komunikimi eshte i te gjitheve.

Te 7 mbreterite e qenieve te gjalla qe popullojne boten tone, komunikojne.

Dikush mund te shkruaje, dikush mund te flase, dikush prodhon tinguj, dikush komunikon me trup, dikush me ane te kimise dhe kështu me radhë.

Te gjithe komunikojme. 

Por, menyra jone e te komunikuarit, ndryshon nga pjesa tjetër e qenieve të gjalla sepse eshte me e perparuar. Per pasoje perdorim nje menyre kounikimi pak a shume komplekse dhe te ndryshueshme.

Edhe kur jemi te inatosur me partnerin/ en tone, ose me kedo tjeter, eshte mire te kujtojme se ekzistojne dogma, rregulla, drejtime, sugjerime, per te mos arritur tek urrejtja dhe tek MOS komunikimi.

Jane  10 regullat te quajtura10 Urdherimet e logjikes, sepse edhe ne komunikim ekziston nje logjike dhe mbi te gjitha sepse logjika permban aspekte te perdorshme ne komunikim.

10 URDHERIMET E LOGJIKES.

1) MOS SULMO PERSONIN, POR ARGUMENTAT.

Nuk eshte e drejte, KURRE, te sulmosh nje person. Nese keni nje zemerim te shtypur ose doni me patjeter ta nxirrni dh eta gjeni veten “fitimtare” te një përleshjeje verbale, te pakten kini miresjelljen dhe mbi te gjitha logjiken per te “sulmuar” argumentimin e sjelle, jo personin.

Do te rezultoni jo vetem intelektualisht te ndershem, por do te shmangni edhe lendimin (kotesisht) te nje njeriu.

 

2)MOS E DEFORMO AS MOS E TEPRO ARGUMENTIMIN E DIKUJT PER TA SULMUAR ME MIRE.

Mos e coni ne ekstrem ate qe nuk iu eshte thene si EKSTREME.

3)MOS PERDOR DETAJIN PER TE PERFAQESUAR PERGJITHESINE.

Shume shpesh nje fakt i ndodhur ne nje kontekst shtrihet ne te gjithe boten. Te mos pergjithesosh kurre, eshte nje strategji e shkelqyer komunikative.

4)MOS MBESHTET  QeNDREN TENDE TE JETES, DUKE E MARRE SI TE MIREQENE QE NJE NGA HIPOTEZAT TE JETE E VERTETE

Nuk do te jete vetem njera nga hipotezat e tua qe do te dorezoje skeptrin e “bartesit te se vertetes”, jo me pastaj ta marrim per te mireqene se eshte e vertete. Kjo eshte e gabuar.

5)MOS KEMBENGUL QE: DUKE QENE SE DICKA KA NDODHUR ME PARE, ATEHERE AJO ESHTE SHKAKU.

Shkaqet (nese deshiron) kerkohen me kthjelltesi dhe vemendje. Nuk eshte e drejte, as e shendetshme, te derivosh dicka te ndodhur nga nje fakt paraardhes rastesisht. Duhet te kete kushte specifike!

6)MOS E ZVOGELO ARGUMENTIN TEND VETEM NE DY MUNDESI: E BARDHE OSE E ZEZE.

Nuk ka shume per te shpjeguar. Ka shume sfumatura mes te zezes dhe te bardhes.

7)MOS KEMBENGUL SE NJE DEKLARATE ESHTE E VERTETE VETEM SEPSE NUK TE VERTETOJNE SE NUK ESHTE E TILLE.

Aftesia jote dialektike ia kalon asaj te tjetrit? Je ne gjendje ta besh te duket e vertete cdo gje qe thua? Mos abuzo dhe mos perftio nga rasti se meqenese argumentimi yt nuk pergenjeshtrohet, atehere eshte automatikisht i vertete.

8) MOS I ATRIBUO NDERIN E PROVES ATIJ QE KUNDERSHTON ARGUMENTIN

Do te ishte si te thoshe: “Atehere ma verteto!”.
9)MOS KEMBENGUL SE “KJO” VJEN NGA “AJO” KUR NUK KA LIDHJE LOGJIKE.

10)MOS KEMBENGUL QE MEQENESE NJE HIPOTEZE ESHTE SHUME E NJOHUR, ATEHERE DUHET TE JETE E VERTETE.

 

Brandon Bee lajmëron një album të ri

‘Songs From The Sky’ eshte lancuar ne 2 qershor.

 

Kantautori Brandon Bee ka qene duke u pregatitur per lancimin  e tij te ri Songs From The Sky, lancimi i tij i pare qe prej albumit te 2011- es Inside These Walls.

“Eshte zyrtare!!!! Po lancoj albumin tim te ri worship Songs from the Sky‘ ne daten 2 qershor! Tregojuni te gjiteh atyre qe njihni. Do te jete ne iTunes, Spotify dhe Amazon. Ky album eshte një përgjigje per gjithcka qe Perendia ka bere tek une ndëkohe qe familja ime jetonte jashtë shtetit në Itali. Shpresoj se do te jen bekim dhe nje instrument per ju qe t’i pergjigjeni Jezusit,” ka ndare Brandon ne faqen e tij ne Facebook.

Brandon, nje drejtues adhurimi, pastor, producent dhe bashkethemelues I Save The City Records, se fundi ka kaluar nje sezon ne Itali per te qene pjese e asaj qe Perendia  po bënte në skenën e re të muzikës së adhurimit evropian. Songs From The Sky u shkrua dhe u regjistrua ne Milano gjate kesaj kohe. Përgjigja e Brandonit për një stuhi elektrike që shpërtheu disqet e ngurta me skedarët origjinale dhe skedarët rezervë për regjistrimin e tretë të tij, ky album gërmon thellë në lutjet e tij pas asaj përvoje shkatërruese.

“Kenget e adhurimit jane thjesht lutje te shkruara ne kenge. Keto kenge jane thjesht kjo,” thote Brandon ne lidhje me kenget e Songs From The Sky.

Lista e kengeve:
1. Our Comforter
2. I Give You My Whole World
3. Activates
4. Your Name Says it All
5. Remain (Emanuel)
6. I Celebrate the Lord
7. Your Great Love (Live)

Danny Gokey, for KING & COUNTRY, MercyMe dhe shumë të tjerë ndër performancat e K-LOVE Fan Awards 2017

‘The K-LOVE Fan Awards: Ignite Hope’ do te shfaqet ne ekranin e madhe ne 13 qershor.

 

7eventh Time Down, Big Daddy Weave, Britt Nicole, Colton Dixon, Crowder, Danny Gokey, for KING & COUNTRY, Hawk Nelson, Jeremy Camp, Jesus Culture, Kari Jobe, Love & The Outcome, Mandisa, Matthew West, MercyMe, Natalie Grant, One Sonic Society, Ryan Stevenson, Tauren Wells, Tenth Ave North, We Are Messengers dhe Zach Williams do te performojne ne  K-LOVE Fan Awards 2017 qe do te zhvillohet ne Grand Ole Opry House te Nashville. Emrave me te medhenj te industrise iu shtohen te tjere qe perfshijne Dave Frey (Sidewalk Prophets), Francesca Battistelli, Julianna Zobrist, Matt Hammitt, Nichole Nordeman, Peter Furler, Phil Joel, Sadie Robertson dhe Steven Curtis Chapman te cilet do te sherbejne si prezantuesit e mbremjes për shfaqjen e 5-të vjetore të çmimeve. Duke iu rikthyer prezantuesve, do te jete artisti i nominuar kater here per GRAMMY Award, Matthew West dhe fituesja e cmimit EMMY Award, Elisabeth Hasselbeck.

Per here te pare,  K-LOVE Fan Awards vjen ne ekranin e madh! Prezantuar nga Fathom Events dhe John Sanders LLC, “The K-LOVE Fan Awards: Ignite Hope” do te shfaqet ne sallat e teatrove ne gjithe SHBA ne daten 13 qershor.

Ndër artistët e preferuar që marrin pjesë në eventin e fundjavës janë Lauren Daigle, Steven Curtis Chapman dhe Skillet, te cilet do te kene debutimin e tyre te fundjaves ne K-LOVE Fan Awards!

Memphis May Fire lançojnë një video muzikore rrëfyese për ‘That’s Just Life’

Videoja muzikore i bën jehonë temave shpenguese që gjenden në lancimin e fundit solemn të Matty Mullins.

 

Memphis May Fire, gjigandi hardcore i kryesuar nga Matty Mullins, kane lancuar një video muzikore rrëfyese për këngën e tyre “That’s Just Life.” Kenga shfaqet ne albumin e vitit te fundit This Light I Hold.

Duke përdorur konventën e njohur të shenjave rrefyese të kartonit, videoja bardhë e  zi paraqet pjesëmarrësit në vende shumë të ndryshme në jetë duke ndarë luftërat e tyre.Matty Mullins ec vetem permes lagjeve të braktisura duke kënduar këngën e përzemërt dhe përfundimisht mban një shenjë që sinjalizon një zhvendosje drejt shpresës.

Kjo kenge dhe kjo video muzikore janë një nga rastet më të dukshme të zbatimit të besimit personal të Matty Mullins për të ndikuar audiencën e muzikës heavy të Memphis May Fire.Temat e shpreses dhe restaurimit permes përmes luftimeve përcaktojne lancimin e tij më të fundit solo Unconditional, por jane po ashtu po aq te dukshme edhe më delikate përmes punës së Memphis May Fire .

“God That Saves” albumi i ri i Iron Bell Music

Zhanri: Praise & Worship 

Lancimi:  19 Maj 2017

 

“Ky shpirt dikur u shqye dhe rrihte / u la menjane pa nje arsye per te ecur perpara/ atehere Ti zbrite dhe me morre lart / nga lugina e eshtrave te thara.” Keto vargje hyrese e vendosin ne nje pozicion te mire albumin, God That Saves.

Permes kenges qe mban titullin e albumit, Iron Bell Music transmeton në këtë album pozitën e besimtarit në Krishtin. “God That Saves” shume mire mund te behet pjese e kishave, per sherbesen e te dieles. “Your Love is a Fortress” e mbledh ritmin, duke deklaruar paturpësi në Jezusin.

Belong to You” hapet shume bute. Shkrimtari i Iron Bell, Stephen McWhirter ka thene se nderkohe qe po shkruante kete kenge, ka qene si nje lufte shpirterore per te. “isha duke rene pertoke dhe thashe, jo. Ajo qe Perendia thote per mua eshte ajo qe me percakton  dhe armiku nuk mund  ‘Ta marre ate qe kam/ Te ndryshoje ate qe jam. / une te perkas Ty.'”

My Confidence” eshte nje himn per Jezusin. Fillon me nje kitare akustike dhe vazhdon me bateri dhe banxho. “Fall Away” eshtë çelësi i drejtuar pas një thirrjeje të sinqertë që thërret praninë e Perëndisë.

Faithfulness” dhe “Burn for You.” “On and On” kane nje një bazë organo dhe nxjerrin në pah dashurinë për Perëndinë. Ajo mbaron me nje bateri te gezueshme. “Son and Daughters” eshte nje kenge waltz ekenduar nga perspektiva e Atit, se bashku me Joel Gerdis. Ajo vazhdon të ende fijen e identitetit dhe ndjekjen e Perëndisë nga fëmijët e Tij. ” Unë të kërkova, ti ishe i humbur / per ty kostoja ia vlente.”

Free in You” eshte nje festim. Banxhoja mbetet deri ne fund te kenges dhe përfundon mbrëmjen e adhurimit me “Your Face is Beautiful,” një përgjigje e thjeshtë ndaj një Perendie kompleks, të dashur dhe të denjë.

Të ftuara në Music Plus

Sot në Music Plus me ne do të jenë Sara dhe Elsa, ato vijnë si studente të Universtietit Fan. S. Noli të Korçës për të na prezantuar me një nismë që e kanë sjellë për herë të parë vetë studentët këtë vit.
Për të zbuluar më shumë na ndiqni sot në orën 11:00 dhe 16:00, në RADIO EMANUEL.

” Through People Like Me” albumi i fundit i Mass Anthem

Zhanri: Pop/Rock 

Lancimi:  02 qershor 2017

 

I përbërë nga vëllezërit Chad dhe Tyler Sowards bashkë me Joey Atansio, Mass Anthem eshte nje trio e muzikes pop, fillimisht nga zona e Çikagos. Pas albumit debutues te lancuar ne 2014, grupi u zhvendos në Nashville, Tennessee me shpresën e nënshkrimit të një marrëveshjeje regjistrimi –dhe ata mendojne se albumi i ardhshem qe vjen si nje projekt i plote, i pavarur, me titull Through People Like Me do t’i coje ne nje nivel tjeter.

“Ne shpresojme se ky album i ri  do të kapë kreativitetin dhe energjinë që ne duam të sjellim në skenë. Qellimi yne eshte te krijojme nje album ndryshe, argetues, muzike energjike me tekste qe do t’i inkurajojne njerezit  ta jetojne jeten per dicka me te madhe se vetvetja,” ka thene Tyler per Through People Like Me.

Albumi terheq vemendjen e degjuesve ne minutat e hapjes me  me peizazhin muzikor infektues pop në “Keep Running.” Singelli i meparshem  vijon me “To Get To Me“. Kenga qe mban titullin e albumit  “Through People Like Me” eshte nje pike e theksuar ne album, duke përzjere tingujt të tyre e te hartuar me tekst të fuqishëm: “Ti je Perendia qe ke endrra te medha me nje plan te persosur, ne kohen e  persosur/ Une mund te shoh vetem ate qe eshte, Ti she ate qe do te jete  /  Une besoj se Ti e ndryshon boten permes meje.”

Kenga inkurajuese “Everything To You” dergon nje mesazh te vleres sone ne Krishtin, per t’u drejtuar tek kenga e qete dhe emocionuese  “Hero” që shfaq forcën dhe tonin e përsosur në vokalin e tyre falsetto. Anje tjeter kenge  e bute, “The Answer” e vendos theksin tek Krishti dhe sovraniteti i Tij.

Me nje produksion te shkelqyer “The Real Me” do t’i sjelle degjuesit ne kembet e tyre duke kercyer, ashtu si kenga rrok “Light Up The Darkness.” Huazuar nga himni i pakohe, “It’s Amazing Grace” flet per lirine qe kemi permes Krishtit perpara se albumi te mbyllet me kengen e  qete “Beauty In The Tragedy” e cila ofron shprese: “Ne kembet e kryqit ka sherim / ejani dhe clirohuni nga prangat dhe shihni qe ka bukuri ne tragjedi.”

Kryeredaktori i NRT promovon videon muzikore debutuese

Artisti i muzikes pop/worship/contemporary ka lancuar videon e tij te pare muzikore, duke bere te dukshem mesazhin emocionues te kenges “Evergreen.”

Xhiruar në një park të pyllëzuar pergjatë tre sezoneve në Boise, Idaho, Hathcock thotë se projekti i thjeshtë, por i konceptuar mirë kap zemrën e mesazhit të këngës.

“Kjo video shkëlqyeshëm, por thjesht kap faktin se ndërsa gjithçka mund dhe do të ndryshojë në këtë jetë me kalimin e kohës, gjëja më e rëndësishme – dashuria e Perëndisë dhe prania e Tij – mbeten,” ka thene ai. “Ishte shume argetuese t’i shihje keto gjera te bashkoheshin nga pjeset me te mira te nje viti, duke parë në fund të fundit lëkundjet e vogla të vazhdueshme në mes të shumë ndryshimeve në ngjyra dhe dritë.”

Videoja jo vetem qe eshte promovuar ne New Release Today permes mediave sociale dhe websitet, por është gjithashtu një përpjekje e brendshme brenda medias. Hathcock eshte kryeredaktori i New Release Today dhe themeluesi faqes,  Kevin McNeese e zhvilloi konceptin nderkohe qe gjithashtu filmohej dhe editohej videoja.

kenga eshte kenga e fudnit nga debutrimi i albumit te MH Eternal, Songs For Tomorrow, i disponueshem ne  iTunes, Spotify he kudo tjeter ku merrni muzike.

Hannah Kerr bën një turne promovues në mbështetje të albumit të ri ‘Overflow’

Kantautorja Hannah Kerr, vazhdon listen e ngjeshur te saj ne mbeshtetje te  albumit te ri, Overflow. Javen e kaluar, Kerr u drejtua ne Chicago for per dy shfaqje ne Moody Radio per “This Is The Day” me mikprites Nancy Turner, dhe “Chris Fabry Live.” Per te dyja programet, ajo kendoi disa nga Overflow dhe beri intervista rreth besimit te saj, muzikes dhe të qenit një studente kolegji në Universitetin Belmont që e lartesonte ate ta duke u fokusuar në shërbimin e saj.

Ndalesa tjeter ne axhenden e Kerr ka qene LeSea Broadcasting ne South Bend, Ind. Ajo e filloi diten me nje intervisgte ne radio tek Pulse FM me programin e mengjesit se bashku me drejtorin dhe prezantuesin e rpogramit,Corey Mann. Kjo u pasua nga paraqitjet e regjistruara, qe perfshinin performanca dhe intervista per  “Harvest Show” dhe “Live From Studio B.” intervista e transmetuar ne 18 maj ne “Harvest Show” e cila paraqiste turne të nivelit të lartë të Kerr me artistë të tillë si Casting Crowns, Matt Maher dhe Building 429 dhe se si mirenjohja eshte nje nga arsyet e suksesit te saj.

Per shfaqjet e saj, Kerr performoi singellin e saj te ri, “Radiate,” i cili vazhdon ngjitjen ne klasifikimet  kombetare te audiences se krishtere ne Billboard (Nr. 27) dhe Mediabase (Nr. 26).

Duke u kthyer ne Nashville, Kerr vizitoi stacionin e FISH radio per nje interviste dhe nje Facebook Live chat on-air me Caryn Cruise, qe perfshinte nje performance live te “Radiate.” Teksti i “Radiate,” bashkeshkruar nga Kerr, me vellaine saj Josh dhe kantautorin Jordan Reynolds, ka pasur ndikim tek fansat. Nuk ka rendesi se cfare do te vije ne rrugen time/do ta jetoj jeten time/duke perhapur drtien tende/tani dhe perhere/buzet e mia do te flasin vetem per emrin Tend/Ne te mire e ne te keq, ne gabime/erresira nuk do te qendroje ne rrugen time/nese rruga ime eshte rruga Jote, atehere Ti do  te me besh/te rrezatoj, (per lavdine Tende).

Vokalistja e përshpirtshme Willow Stephens do të lançojë albumin e saj

Miner League, etiketa e  Andy Mineo e prezantoi vokalisten ne 26 maj.

 

Willow Stephens ka lancuar me ne fund projektin e saj debutues si pjese e bashkesise te Miner League, te  Andy Mineos, which ne te cilen eshte bere pjese she tashme prej 18 muajsh. Albumi I vetetitulluar ka dale ne 26 maj.

Dy singell, “Bird’s Eye View” dhe “Sure As the Moon” ne bashkepunim me  Mineo, jane lancuar pak me pare, duke krijuar nje parashikim per tingujt e te gjithe albumit te vetetitulluar.

Lista e kengeve te albumit te Willow Stephens :

1)      Bird’s Eye View
2)      Accolades
3)      Sure As the Moon (feat. Andy Mineo)
4)      Spend It All
5)      After the Rain

Me heret, Stephens punoi ne lancimin e  Mineos te vitit 2015,  Uncomfortable. Stephens u paraqit gjithashtu në revistën “Social Club Misfits’ te januarit te ketij viti, te lancimit te The Misadventures of Fern & Marty, duke u shfaqur ne kengen “Usual Suspects.”

“Abigail Duhon” albumi i ri i vetëtitulluar nga Abigail Duhon

Zhanri: Pop/Rock 

Lancimi: 26 Maj 2017

 

Qe kur ishte 6 vjec, Abigail Duhon ka ndare zemren e saj permes kenges dhe pasionit per muziken. Tashme eshte 20 vjec dhe ka realizuar disa albume, gjithashtu ka nenshkruar me Dream Label Group vitin e kaluar. Nderkohe qe pershkuran tingullin dhe misionin e saj Abigail thote “Dua qe njerezit te shohin se muzika e krishtere mund te jete po aq e bukur sa cfaredolloj kenge laike dhe ritmet mund te jene po aq te mire sa Justin Bieber, por me nje mesazh pas tyre. Une flas rreth gjetjes se identitetit ne Krishtin, të qenit  i sigurt se cilët jemi në të dhe se si mund të adhurojmë Perëndinë edhe thjesht me disa fjale.”

Lancimi me i ri i Abigail, debutimi i vetetitulluar me Dream Records, kerkon ta misheroje kete mision ne gjashte kenge.

Into The Light” eshte kenga qe hap albumin, duke u drejtuar tek “Rebound,” we cila kap vokalin plot shpirt te Abigail perzjere mire me backgroundin e saj pop. E lancuar me pare “Dance Up” se bashku me artistin e CCM, Spencer Kane, himni i persosur dance ka ne qender ritmin e saj infektues pop.

Ne menyre energjike “Give Me More” thekson edhe një herë gjithanshmerine e Abigail, vokalet e fuqishem, nderkohe qe kenga emocionale “I’m Not Ashamed” sjell ndalasimin ne tempo per nje moment te bute frymezuar nga vdekja tragjike e Rachel Joy Scott, e cila u qellua ne shkollen e mesme ne Columbine: “Nuk kam turp / BeSepse Ti me ke dhene jete/ Nuk kam frike / sepse Ti m’I ke hapur syte / cfaredolloj gjeje qe te kem perpara / e di qe Ti do te me mbash.” Albumi mbyllet me nje mesazh vetevleresimi, “More Than Gold” e cila nga ana e lirikave eshte nje kujtese e forte.