No Longer Music

No Longer Music eshte nje grup dhe teater muzikor ungjillizues, me produksion te drejtuar nga David Pierce. Per me shume se 30 vjet, NLM e kane perdorur skenen per te komunikuar Ungjillin e Krishtit ne lokale nate, sheshe qyteti dhe festivale, per te rinjte qe nuk do te shkelnin kurre ne nje kishe.

Shfaqja e No Longer është një përshkrim dramatik dhe bashkëkohor i historisë së Jezusit, qe perfshin nje skene te fuqishme te kryqezimit dhe ringjalljes, e cila është e orientuar drejt kulturës globale të të rinjve, duke filluar nga mosha 17-30 vjeç. Shfaqja  përdor një përzierje krijuese të gjallë, muzike moderne, drama ne skene, kercim, arte cirku, video projeksione dhe efekte speciale për të paraqitur një mesazh te pershtatshem, por të qartë të Ungjillit.

“Ne kemi kaluar kohe me Chad Johnson nderkohe qe ishim ne turne ne Europe dhe kemi zbuluar qe kemi te njejten zemer dhe ADN per t’i arritur njerezit per Jezusin! Keshtu qe, vendosem te bashkonim forcat, duke e ditur se se bashku mund te ishim me te forte.”

 

What Are We Dying For?, eshte albumi me i ri i tyre i lancuar ne  15 qershor 2017:

 

1. What Are We Dying For?
2. Next To Me
3. Dark Nights Big Waves
4. You Sound Better When You’re Silent
5. It’s Not Too Late

Becca Bradley ndan dhe promovon videon e këngës ‘Holy, Holy, Holy’

Kenga e re parashikon perzierjen e himneve te albumit te katert te ardhshem që aktualisht janë në fazën e perpilimit.

 

Becca Bradley e ka filluar korrikun me nje singell te ri dhe me nje video muzikore –si fruit I pare I albumit te pare te plote te kengetares.

Kenga, “Holy, Holy, Holy,” eshte nje version modern I himnit klasik, me refrenin e njohur të mbështetur nga vargje të reja, adhuruese. Videoja permban shkrepje artistike te natyres, shesheve të qytetit, Bradley duke punuar në studio, duke luajtur ne piano, duke kenduar dhe me teper.

“‘Holy, Holy, Holy’ ka qene gjithmone nje nga himnet e mia te preferuara,” thote Bradley, ” kështu që jam e lumtur të dëgjoj per gjithcka qe kam sjelle ! Bibla na thote se I gjithe krijimi shpall lavdine e Perendise ne Psalmi 96:11-12, dhe se perreth Fronit te Tij, krijesat hyjnore shpallin, ‘I Shenjte, i Shenjte, i Shenjte ‘ dite e nate, pa pushim (Zbulesa 4:8). Nese ka nje kenge qe mund ta kendoj ne perjetesi, me shume mundesi do te ishte kjo.”

Bradley, nje drejtuese adhurimi ne kishen e Nashville dhe një muzikante dhe këngëtare e shpeshtë prapa skenave për artistë të njohur si Taylor Swift, Kelly Clarkson, Keith Urban, Lady Antebellum, Rascal Flatts, Amy Grant, Michael W. Smith dhe disa te tjere, ka kaluar gjithashtu nje vit ne turne me Francesca Battistelli, duke luajtur dhe duke kenduar ne sfond në shfaqje kombëtare, perfshire ketu Good Morning America dhe Fox & Friends.

“Une jam terhequr gjithmone nga himnet,” ndan Bradley. “Duke mos qene e rritur ne kishe, nuk isha njohur me himne te tjere pervec ‘Amazing Grace.’ Fillova të shkoja ne kishë në kolegj, dhe sa herë që dëgjova një këngë në adhurim që me të vërtetë ndikonte tek une, do të pyesja dikë rreth meje çfarë ishte. Pothuajse gjithmone do te qeshnin, duke me thene se ishte nje himn i 100 viteve me pare! Dicka rreth menyres  se si levizte muzika dhe se si tekstet arrinin pjeset me te thella te shpirterave tane me bente per vete.

Bradley ka thene seeshte njohur mire me himnet dukie drejtuar adhurimin ne Church of the City, pasi i është kërkuar të udhëheqe një himn çdo javë gjatë sherbeses.

” Si rezultat, kam pasur një bum kërkesash për të regjistruar një album me himne,” thote ajo. ” Aq shumë e kam dashur kete ide, unë jam një kompozitore e zjarrtë dhe kam kaq shumë këngë origjinale që dua t’I lancoj gjithashtu; keshtu qe vendosa ta bej albumin tim te ardhshem dicka nga te dyja! Do të ketë kryesisht këngë origjinale, por disa nga kënget do të përfshijnë edhe pjesë të himneve të mia të preferuara. Shpresa ime eshte qe, by nga te qenit tradicional, me kenge familiare, me produksion pop, kjo muzike e re do të arrijë përtej çdo brezi ose orientimi dhe do të përdoret për të forcuar dhe inkurajuar Kishën në tërësi.”

Ajo ka thene se ka lancuar kengen e re , “Holy, Holy, Holy,” per t’ju dhene njerezve nje ide thjesht se çfarë lloj muzike po planifikon të bëjë, me shpresën që ata të shohin pas projektit dhe ta bëjnë të mundur nëpërmjet fushates.

Përshëndetje fëmijë…

 jeni gati të zbulojmë gjithçka që do të ndjekim sot në programin e fëmijëve? ”RRUGA E PERËNDISË PËR ÇDO DITË TË JAVËS “,ju shoqëron çdo ditë nga e hëna-premte,ora 14:30.

Thousand Foot Krutch zbulojnë ‘Untraveled Roads’ albumin që do të dalë në 15 shtator

Albumi perfshin 8 hite aktive rroku që përfshin lancimin e trios indie të regjistrimeve.

 

Grupi i preferuar i rrokut, Thousand Foot Krutch ben bashke hitet e  tij me te medha duke perfshire trion e lancuar ne menyre te pavarur, nga albumet e mirenjohur  EXHALE (2016), OXYGEN:INHALE(2014) dhe The End Is Where We Begin (2012) ne nje permbledhje te fuqishme, te regjistruar ane koncerte live, Untraveled Roads. Se bashku me 8 nga nente hitet aktive radiofonike rrok, albumi me 12 kenge lancohet ne menyre te pavarur ne te gjithe boten ne daten album releases 15 shtator ne TFK Music me manaxhimin, marketingun, shitjen dhe shperndarjen permes The Fuel Music.

Anetaret e grupit TFK, Trevor McNevan (vokalisti/kantautori), Joel Bruyere (bass) dhe Steve Augustine (bateristi), se bashku me kitaristin e turneut, Andrew Welch, shperndajne dicka te paperpunuar, gjithe stadiumin qe tronditet nga eksperienca live ne Untraveled Roads. Albumi u regjistrua gjate ndaleses  ne qytetin e 46 te turneut te ketij viti,  Winter Jam Tour Spectacular, turneu i katërt më i madh në botë (Pollstar) ku morën pjesë rreth 500,000 njerëz.

“Ky album kap me të vërtetë atë energjine e lartë dhe elektrizuese që doni te merrni  në një shfaqje të TFK, duke ju dhene miqve tane te vjeter e te rinj nje shije  te tingullit dhe se si do te ndihen tre albumet e fundit!” veren McNevan, nje nga frontmenet me karizmatike dhe te zhdërvjellët ne muziken e sotme rrok. ” Aspekti live ka qene gjithmone nje pjese e madhe e saj qe ne jemi si grup  dhe e asaj qe njerezit kane filluar te presin nga ne.”

Untraveled Roads, albumi i pare live nga TFK qe prej vitit 2011 me Live At The Masquerade, perfaqeson nje sezon suksesi domethenes per grupin. Me hite si “Courtesy Call,” “Running With Giants,” “War Of Change,” “Push,” “Untraveled Road,” “Let The Sparks Fly,” “Born This Way,” “Light Up The Sky” dhe “A Different Kind Of Dynamite,” albumi mirë përfaqëson tri regjistrimet e fundit të grupit që kanë grumbulluar tashmë mbi 455,000 albume të shitura, dy milion downloade dixhitale dhe me shume se 300 million streams.

Duke u dhënë mbeshtetje fansave të tij për suksesin e TFK, McNevan thotë, “Nje grup nuk mund te kerkoje nje audience me besnike dhe mbeshtetese nga familja dhe miqte nga e gjithe bota. Ne ndihemi vertet te bekuar qe kemi ecur neper kete udhetim tobashke me ju dhe mos merrni një të dytë nëse kjo është e mirë. Faleminderit cdo personi në të gjithë globin që ka marrë kohën për të na dëgjuar, transmetuar, ndarë ose per ten a mbështetur ne në cfaredolloj mënyre. Jam i emocionuar te shoh cfarë ka në fazën tjetër të këtij udhëtimi!”

Lista e kengeve te Untraveled Roads :

1)     Running With Giants
2)     Light Up The Sky
3)     The River
4)     Push
5)     Untraveled Road
6)     Let The Sparks Fly
7)     Born This Way
8)     Courtesy Call
9)     Be Somebody
10)   War Of Change
11)   The End Is Where We Begin
12)   A Different Kind Of Dynamite

Ju ftoj të falenderojmë së bashku Perëndinë…

Jeni gati fëmijë të zbulojmë se çfarë do të mësojmë sot në programin ”RRUGA E PERËNDISË PËR ÇDO DITË TË JAVËS”?
Ju ftoj të falenderojmë së bashku Perëndinë që kujdeset për ne.
Ky program do të jetë çdo ditë me ju nga e hëna-premte ora 14:30.

Top 20, në Radio Emanuel

Sot në Music Plus do të ndiqni 20 hitet më të mira të muzikës së krishterë, shoqëruar me të rejat më të fundit të artistëve.
Na ndiqni në orën 11:00, në RADIO EMANUEL.

Ju ftoj të argëtohemi së bashku

Përshëndetje miqtë e mi ! Dëgjoni programin”RRUGA E PERËNDISË PËR ÇDO DITË TË JAVËS” i cili vjen çdo ditë për ju nga e hëna-premte ora 14:30.Ju ftoj të argëtohemi së bashku.

Integrity Music njofton për debutimin e ‘Saved By Grace’ të Chris Sayburn

Lancimi global per udheheqesin e adhurimit nga Britania e Madhe.

 

Integrity Music lajmeroi lancimin global ne 21 korrik te Saved By Grace, debutimit solo te udheheqesit te adhurimit nga  Britania e Madhe, Chris Sayburn.

Emri I Sayburn  mund te jete i ri per shume fansa te muzikes worship, por miqte e tij ne Britanine e Madhe e njohin mire ate. Përveç udhëheqjes te New Wine Worship, baskesise se adhurimit per shoqerine e kishave New Wine, Sayburn ka qene duke shkruar  dhe duke bashkepunuar me  projektet e Integrity Music tashme prej disa vitesh. This kjo perfshin punen e tij  ne albumet e fundit te New Wine, Wildfire dhe Simple Pursuit.

Kenget e mia te reja perfshijne bashkeshkrime me Cantelon (“Saviour of the World”), Nick Herbert (“The Way”) dhe Brenton Brown (“Everlasting God”) pervec te tjerash.

Por kenget e mira me melodite qe te terheqin vemendjen nuk jane fundi I lojes per Sayburn, I cili shërben si kujdestar për St. Philips Chapel Street ne Salford, Manchester.

” Shumë këngë kanë luajtur një rol të rëndësishëm në sezone të caktuara në jetën time,” thote Sayburn. “Do te ishte nje bekim te degjoja qe edhe thjesht nje kenge te ndikonte dike per tee cur perpara, te vazhdonte te donte dhe te ndiqte Jezusin… kjo do t’I bente te vlefshme te gjitha perpjekjet.”

” Pikëpamja ime për suksesin është se albumi shton vlerën për t’i shërbyer Kishës,” vazhdon ai. ” Unë tashmë e di se Perëndia i do këngët e mia… Ai I do te gjitha kenget ton ate adhurimit qofshin ne albume ose jo! Por deshira ime eshte te shkruaj kenge te cilat kisha locale mund t’i perdore.”

Saved By Grace do të jetë në dispozicion përmes të gjithë ofruesve të mëdhenj  të shërbimeve dixhitale dhe platformave streaming duke filluar nga 21 korriku me nje video akustike for the sonper kengen  “Nothing But Grace” e disponueshme tashme ne YouTube.

Shai Linne njofton për albumin e ri

Tashme jane zbuluar titulli, koopertina dhe lista e kengeve per ‘Still Jesus.’

Shai Linne zbuloi detajet e Still Jesus ne 5 korrik, albumit te tij te shtate ne studio.

Shai Linne ka pasur dicka per te thene ne lidhje me albumin e tij te ardhshem: ” Pika kryesore e Still Jesus eshte e thjeshte: Ne jetojmë në kohë të trazuara, ku gjërat duket se zhvendosen gjithnjë e më shpejt. Me të gjitha ndryshimet e viteve të fundit ne shoqeri, ne kishe dhe ne hip-hopin e krishtere, Jezus Krishti nuk ka ndryshuar. Tek Hebrenjve 13:8 thuhet se Krishti është i njëjtë dje, sot dhe perjete. Problemi ynë kryesor, mëkati, është ende i njëjtë. Zgjidhja e ketij problemi, Ungjilli, eshte ende e njejta. Ne fund te dites, gjithcka ka ende te beje me Jezusin.”

Still Jesus eshte lancuar ne 21 qershor.

Lista e kengeve:

1)      Random Thoughts 3
2)      Stand Up
3)      Supreme featuring Beautiful Eulogy
4)      Turn it Off
5)      MC Goya Battle Rap (Interlude)
6)      I’m Hot
7)      One Day
8)      One Day (Reprise) featuring Quinten Coblentz
9)      Ichabod
10)   Lord of All
11)   Immutable featuring Monielle
12)   Startling Mystery featuring Quinten Coblentz
13)   Washer’s Warning

Si nje nga nenshkruesit kryesore te Lamp Mode Recordings per me shume se nje dekade, Shai Linne ka qëndruar i palëkundur për të të sjellë fjalën e Perëndisë drejtperdrejt per fansat në mbarë botën.

Holly Starr rikthehet në studio për regjistrimin më personal

Kantautorja fillon fushaten ‘Human’.
Kantautorja e mirenjohur Holly Starr eshte gati per te filluar punen me Human, projekti I saj me I prekshem dhe albumi i parë në gati dy vjet. Një fushatë e shumëfishtë e fushatës fillestare ka nisur për regjistrimin, i cili do të ndjekë në mënyrë transparente lartësitë dhe uljet e jetës së Starr.
Singelli debutues i albumit , “Run The Race,” u prodhua nga Bryan Fowler (TobyMac, Ryan Stevenson) dhe po I afrohet 1 milion degjimeve ne Spotify. Zgjedhje shtesë për Human do te prodhohen nga David Thulin dhe Matthew Parker.

“Jam shume e emocionuar qe rikthehem ne studio sepse kurre me pare nuk I kam besuar nje koleksioni kengesh si ne kete rast,” thote Starr. “Ato jane te ndershme, jane argetuese dhe ndihen te fresketa– të gjitha duke folur për realitetet e mira dhe të këqija të qenies njerëzore. Eshte nje projekt me te cilin mendoj se gjithkush mund te lidhet. Mezi pres t’i ndaj keto kenge”

‘Ne te gjithe kalojme permes ulje – ngritjesh, sezonesh gezimesh te medha dhe sezone qe do te deshironim t’I fshinim,” shton ajo. “Te shkruarit kenge prej gjithe atyre momenteve ka qene thelbi I muzikes sime qe prej fillimit dhe eshte pikerisht në atë vend të butë të ndjeshmërisë, ku ndodh kjo marrëdhënie, ku vetmia hiqet mënjanë edhe për një minutë, dhe ku mund të gjendet uniteti dhe mirëkuptimi i ndërsjelltë.”

Fushata Human e Starr eshtë planifikuar të zgjate për afro 30 ditë dhe do të ofrojë stimuj të veçantë për nivele të ndryshme të mbështetjes, duke përfshirë një “YES” të punuar me dorë të prdizenjuar nga Starr; një përzgjedhje e përzierjeve të çajit me porosi të zgjedhura nga artistja; andhe nje turne personal ne femren familiar te Starr ne Washington, nder shperblimet e tjera. Pervec ketyre, të gjithë mbështetësit do ta marrin albumin përpara lancimit të tij më vonë gjate verës.
Qe prej debutimit te saj ne 2008, Starr eshtë bërë e njohur për meloditë pop dhe shkrimin e kengeve te mbushura me mendime. E lindur ne Quincy, Washington,lancimet e saj si artiste e Garden Entertainment perfshijne Tapestry (2010), Focus(2012) dhe Everything I Need e 2015-es . Nje artiste shume e famshme ne YouTube, videot muzikore dhe video bloget e Starr kane mbledhur me shume se 4.4 milion shikime deri më sot.

Përshëndetje !

Pas pak fillon programi “RRUGA E PERËNDISË PËR ÇDO DITË TË JAVËS” ,ora 14:30.Le të argëtohemi së bashku dhe të mësojmë më shumë nga Fjala e Perëndisë dhe gjithashtu për të gjithë ju fëmijë kureshtarë do të zbulojmë përgjigjen e pyetjes “Si mund të jem i vetëdijshëm ndaj Perëndisë çdo ditë”?

RCA Inspiration dhe grupi i Provident Music njoftojnë rinisjen e etiketës ikonike Verity Records

Rihapur nga singelli i sapolancuar ‘Close’ nga Marvin Sapp.

 

RCA Inspiration dhe grupi i Provident Music  festojne rilancimin e Verity Records, duke ringjalluar etiketen ikone që ka qenë një mbajtës modern I standardit te muzikes Gospel per pothuajse dy dekada! Verity riprezantohet nga singelli me i ri i sapolancuar  “Close” nga ikona e muzikes Gospel, Marvin Sapp, artistet, industria dhe fansat  jane shume te emocionuar per rikthimin e markes shume te dashur. Verity Records do te operoje si pjese e grupit te Provident Music.

Duke vazhduar te ndricoje në qendër të vëmendjes të muzikën frymëzuese të pakohe që ka ndikuar miliona njerez në të gjithë botën, Verity eshtë shtëpia e një katalogu të gjërë që formoi një trashëgimi nënshkrimesh në peizazhin e muzikes Gospel, duke shfaqur një histori për nxjerrjen e lajmeve nga superstarët bashkëkohorë dhe pune te  pioniereve te ketij zhanri si Marvin Sapp, Fred Hammond, Yolanda Adams, John P. Kee, Vickie Winans, Richard Smallwood, Kirk Franklin, nder te tjere duke nisur nga viti 1990 deri ne 2013.  Duke theksuar keto profile pjellore te muzikes, Verity eshtë frymëzim i vazhdueshëm për fansat e vjetër dhe brezat e rinj, gjate zbulimit dhe vlerësimit përmes muzikës së re, shfaqjeve të trashëgimisë, listave të luajtura të kuruara, koleksioneve të veçanta dhe shumë te tjera!

Singelli i Marvin Sapp “Close”, jep nje shije te muzikes qe vjen ne vazhdim, nga nje prej drejtuesve me te medhenj ne bote te muzikes Gospel. Duke u bere shume shpejt nje hit I ri, “Close” behet nje influence e fuqishme ne klasifikime, duke u bere pjese e radios, duke u renditur në Top 5 në mesin e klasifikimeve te Gospel, CLOSE, i cili do te lancohet ne 29 shtator.

Terry Hemmings (CEO  i Provident Music Group) thote: “Ne jemi te kenaqur te rilancojme Verity, një markë që ka qenë një pjesë integrale e krijimit të tingujve të Gospel Music sot. Etiketa e Verity  perfaqeson nje histori te pasur të albumeve të dashur që përfshijnë hitet bashkëkohore dhe klasike që mund të shijohen kohë pas kohe. Argetimi lartesues tashme eshte me I rendesishem se kurre, duke na frymëzuar të gjithëve – pa marrë parasysh se çfarë rruge mund të kemi. Ne mezi presim të ndajmë këtë kapitull të ri të Verity me të gjithë ju!”

Phil Thornton menaxheri i pergjithshem  i Verity dhe RCA thote: ” Ka kaq shumë muzikë të pabesueshme për të përjetuar, muzike te mrekullueshme Gospel dhe muzike frymëzuese që vjen nga Verity. Cdo regjistrim ka nje histori per te treguar. Nese jeni prezantuar me ‘Close’ per here te pare ose keni rizbuluar pune te se shkuares, keto regjistrime endin tregime dalluese qe sherbejne si një burim i vazhdueshëm shprese dhe dashurie, për të zbuluar forcën dhe për të mbajtur besimin ne kohë të vështira, për të festuar kohë të gëzueshme dhe për të qenë një shoqërues i vazhdueshëm për të gjitha kompleksitetet e jetës sonë të përditshme.”

Le ta duam njëri-tjetrin,ashtu si Perëndia na do ne.

Përshëndetje fëmijë jeni gati të zbulojmë gjithçka që do të ndjekim sot në programin e fëmijëve? ”RRUGA E PERËNDISË PËR ÇDO DITË TË JAVËS “,ju shoqëron çdo ditë nga e hëna-premte,ora 14:30.Le ta duam njëri-tjetrin,ashtu si Perëndia na do ne.

Përshëndetje miqtë e mi të vegjël !

Përshëndetje miqtë e mi të vegjël !Ju ftoj të ndiqni programin “RRUGA E PERËNDISË PËR ÇDO DITË TË JAVËS”,i cili vjen çdo ditë për ju nga e hëna-premte ora 14:30.Bashkohuni me ne,në programin e fëmijëve.

The Rush & the Roar, albumi i ri nga We Are Leo

Zhanri: Pop/Rock 

Lancimi:  26 Maj 2017

 

Muzika elektronike është tingulli i zgjedhur i radiove  ne këto ditë, dhe grupet gjithnjë e më shumë po hyjnë në veprim. We Are Leo ju futen me koke ujerave te muzikes electronik pop me The Rush and the Roar, nje album plot me kenge qe te vene ne levizje.

Kenga qe hap albumin “Dimensions” eshte nje zgjedhje e mire per te hapur projektin, duke sherbyer si nje nga pjeset me mbreselenese te albumit  me nje refren që qëndron në trurin tuaj dhe rreh se mund të shërojë edhe rastet më këmbëngulëse të pasivitetit. “Astronaut” e vazhdon momentin dhe ofron te njejtat benefite per ta bere fillimin e albumit nje goditje te dyfishte. Albumi tingëllon i harlisur që nga fillimi deri në fund dhe ju mund të ndjeni një energji të gjallë që rrezaton çdo kënge. Kenget mund te duken pak me te vjetra se Hawk Nelson apo Relient K.

Fansat e electronik pop do te kenaqen. Ata që nuk e preferojne ketë zhanër mund të dëshironin qe muzika te ndjehej  pak më organike. Melodite jane te forta, por nganjëherë mbyten pak dhe e humbin identitetin e tyre muzikor nën nivelin e prodhimit.

Nga ana e tekstit, grupi manovron mes argetimit dhe shpirtërores, per ta bërë një album të lumtur ne menyre qe të jetë një ikje e lehtë nga pesha e jetës. Kenge si “Salt Life” dhe “Shine Forever” te infektojne me gezim kur ekzekutohen. Është e vështirë të mos pëlqesh diçka që vesh një zemër të lumtur me kaq krenari.