Lançohet albumi i fundit i The City Harmonic ‘Benediction Live’

Promovohet videoja live e regjistruar e ‘Manifesto’.

Grupi i adhurimit, fitues i cmimit Award, The City Harmonic lancuan ne menyre te pavarur ne 23 qershor albumin e tyre te katert dhe te fudnit, Benediction Live: Worship from Churches Working Together ne Kanada, me manaxhim, marketing dhe shperndarje nga The Fuel Music dhe me mbeshtetje nga FACTOR. Duke u ballafaquar me luftën e njerëzve të zakonshëm dhe duke shkruar këngë për adhurim të nxitur nga tipari dominues “se bashku per te miren e qytetit”, Benediction Live  i The City Harmonic  eshtë menduar të jetë njekohesisht një bekim dhe një dërgim, jo një fund.

Grupi që u formua nga perpjekja, gëzimi dhe lotët e misionit urban në Hamilton, Ontario,The City Harmonic, i njohur vetem per ata qe ishin ne rrethinat e Hamiltonit ne 2010, filloi trajektoren e tij mbarëbotërore pjesërisht për shkak të këngës unifikuese hit të adhurimit, “Manifesto.”  Kenga u regjistrua per albumin e ri, me 14 kenge ishte një moment i plotë i rrethit për The City Harmonic. Shumë nga ata që u përfshinë në atë mision urban fillestar në 2010 quajtur TrueCity, një kryqëzim i kishave të vogla të besimeve të ndryshme në Hamilton, u kthye për t’u bashkuar me grupin gjate 29 prillit te 2017 per te regjistruar ne qytetin ku nisi gjithcka per grupin.

” Nuk kishim asgje tjeter veç modestise për ta kënduar këtë këngë së bashku me të njëjtën turmë njerëzish që fjalë për fjalë e frymëzuan dhe e bekuan gjithë këtë që bëri The City Harmonic,” thote Elias Dummer  kengetari kryesor i grupit . “Ky udhetim i mrekullueshem duhej të ishte gjithmonë rreth njerëzve të bashkuar në Zotin dhe ndiheshim shume mire duke festuar per kohen tone se bashku dhe duke inkurajuar njeri – tjetrin ne nje sezon te ri te bashkesise. Ishte një ngjarje qe ndodh një herë në jetë dhe të cilen unë jam mirënjohës që mund ta ndajmë.”

Kenga e regjistruar ne studio “Manifesto” ishte singelli I pare I grupit qe doli ne 22 nentor te 2010-es dhe perfshihet ne albumin debutues, Introducing The City Harmonic, dhe si një këngë bonus në albumin e tyre të parë të plotë, I Have A Dream (It Feels Like Home). The City Harmonic i ka fillimet pothuajse gjashte vjet me pare tek artisti I ri me I shitur ne  klasifikimet e  kengeve singell me te mira ne muziken e krishtere, singelli shiti me shume se 100,000 kopie ndërsa grupi morri në shtëpi ne 2011 tre Gospel Music Association Canada Covenant Awards, duke perfshire “New Artist of the Year” si edhe “Modern Worship Song of the Year”dhe “Recorded Song of the Year” per “Manifesto.” Sot, singelli ka shitur shume me shume njesi, eshtë kënduar në vende dhe kisha në mbarë botën dhe është parë mbi 3.3 milion here ne streaming.

Ndjenja e unitetit dhe e zemrës së ungjillit eshte ajo c’ka The City Harmonic synojne te kapin me “Manifesto,” qe eshte nje nga kenget moderne që përfshin lutjen e Zotit fjalë për fjalë.

“Njerezit ndonjehere e bejne ‘ungjillin ‘rreth njeqind gjerash te vogla, te ndryshme,” mendonte Elias ne 2010. “Kjo eshte ajo c’ka ben zakonisht nje ‘manifestim’ – por ungjilli është jashtëzakonisht i thjeshtë. Ne mund të kalonim gjithë jetën duke debatuar ‘drejtësine’– dhe në fund të arrijmë te mos duam askend. Prandaj, ka me shume kuptim te përqendrohemi në thjeshtësinë e besimit të apostullit dhe Lutjen e Zotit.”

Përveç kësaj “Manifesto” dhe kenges se fundit te re te grupit, “Honestly,” Benediction Live perfshin “Praise The Lord,” te The City Harmonic “Holy (Wedding Day),” “Mountaintop,” “A City On A Hill,” “I Am” dhe shume nga himnet modern te adhurimit me te dashura te grupit  te dëshirës, shpresës dhe festimit.

CCM Magazine e vlereson albumin si ” një mënyrë te përshtatshme për të mbyllur karrierën e suksesshme të grupit,” NewReleaseToday.com e quan Benediction Live ” një lamtumire të përshtatshme, dërguar dëgjuese për t’i jetuar këto këngë,” Worship Musician thote se grupi ” I ka paraqitur edhe një herë kishs një përzierje harmonike të stilit muzikor modern dhe aromës liturgjike që është e pakrahasueshme në zhanrin aktual të adhurimit,” dhe JesusFreakHideout.com bie dakord me kete, duke thene se projekti eshte ” një lamtumire e devotshme, nje leter dashurie per kishen e shkruar per te frymezuar dhe inkurajuar…me shume mundesi lancimi worship me i mire i vitit.”

Nderkohe qe Benediction ieshte regjistrimi i fundit i The City Harmonic, njeriu qe qendron pas muzikes– Elias dhe shoket e grupit Eric Fusilier (bass), Josh Vanderlaan (bateri ) dhe Aaron Powell (kitare), kane mbjelle nje ” peme familjare ” te rrenjeve, me cdo pjestar te grupit  duke lëvizur në rrugë të reja të shërbimit. Pervecse po punon  me nje projekt te ri solo adhurimi, Elias eshte I perfshire ne mbjelljen e nje kishe ne Nashville qe eshte bere nje nga kishat metodiste qe eshte rritur me shpejt ne vend. Eric filloi mbjelljen e saj dhe eshte pastor ne nje kishe anabaptiste ne Hamilton (Reunion Hamilton). Aaron po punon gjithashtu per muzike te re dhe ka marre nje post drejtues si Drejtori i Adhurimit ne nje kishe anglikane ne Hamilton (The Rock on Locke) nderkohe qe Josh eshte duke udhëhequr ekipin e teknologjisë në kishën e vendit te tij.

I ftuar në programin Music Plus

Ron Harris, themelues dhe president i bashkesise jo fitimprurëse që ndihmon mediat e krishtera, MEDIA Alliance International, do të jetë me ne sot në studio për të folur rreth rëndësisë së medias së krishterë, karrierës dhe sfidave të tij gjatë viteve si dhe disa nga përvojat më të bukura që ka pasur gjatë punës në fushën e medias së krishterë.
Na ndiqni sot në Music Plus, në orën 11:00 dhe 16:00, në RADIO EMANUEL.

Këngëtarja që ka formuar grupin Ilia, Suzy Martinez lançon projektin solo Zahna

Debutimi i singellit kryesor vjen shume shpejt.

Suzy Martinez, kengetarja kryesore qe ka formuar grupin e rrokut Ilia, ka lajmeruar projektin e ri nen te njejtin emer, Zahna.

Kengetarja ndan lajmin permes transmetimit live ne facebook. Ilia u nda zyrtarisht nga grupi ne dhjetor te vitit te kaluar dhe Suzy ndau se ka qene duke punuar per te pregatitur material me vete emrin e saj. Zahna eshtë një shkurtim i emrit të plotë të këngëtares. Projekti i ri do te vazhdoje te jete ne zhanrin e rock and rollit, edhe pse Suzy thotë se ndihet sikur muzika do të shfaqë më shumë liri kreative sesa puna e saj e kaluar me Ilia.

Albumi i plote eshte planifikuar te dale ne vjeshte, me kenget singell qe do te dalin ne vere. Disa blerje të reja tashmë janë në dispozicion në faqen e saj të internetit, zahnaofficial.com.ajo gjithashtu ndau shpresen e saj per te filluar turneun serish gjate fillimit te vitit tjeter. Përveç ndarjes së detajeve të projektit, Suzy ofroi falënderimet e saj të përzemërta për fansat që kanë qëndruar me të gjatë procesit gjashtë mujor të kalimit të saj në një rol solo.

Sanctus Real debutojnë me singëllin e ri ‘Safe In My Father’s Arms’

Singelli i ri eshte pothuajse me i daunloduari dhe kenga me e ndjekur ne radio.
 

Jane bere dy vite qe kur kemi degjuar muzike te re nga grupi i nominuar per shume GRAMMY, Sanctus Real dhe ata jane te emocionuar te lajmerojne qe po rikthehen me nje singell te ri. Titulluar “Safe In My Father’s Arms,” kenga eshte pothuajse me e ndjekura dhe e daunloduara sipas PlayMPE në kohën e shtypit. “Safe In My Father’s Arms” eshte nje kujtese se sa mire qe ndjehesh kur e dime se jemi me te vertete te sigurt ne krahet e Perendise.

“Kjo kenge u shkrua gjate nje sezoni te vecante ecjeje  neper shume te panjohura,” ndan kitaristi Chris Rohman. “Duhet te ndalemi nje moment dhe te shohim prapa qe te mudn te shohim rrugen që Perëndia na kishte sjellë. Kur e beme kete, donim te shkruanim nje kenge qe shpreh gezimin qe ndjeme duke e ditur se Perëndia kishte qenë me ne përmes gjithë asaj dhe si ndjehesh kur Ai te mban me kaq dashuri.”

Rohman gjithashtu ndan se kjo kenge u frymezua nga Psalmi 68:5-6, i cili shpall:

Perėndia nė banesėn e tij tė shenjtė ėshtė babai i jetimėve dhe mbrojtėsi i tė vejave. –
Perėndia bėn qė i vetmuari tė banojė nė njė familje,

cliron tė burgosurit dhe siguron begatinė;

por rebelėt mbeten nė tokė tė djegur.

Se bashku me debutimin e “Safe In My Father’s Arms,” Sanctus Real prezantuan gjithashtu kengetarin kryesor, Dustin Lolli, i cili bashkohet zyrtarisht me anëtarët e grupit gjatë kohës Rohman dhe Mark Graalman.

“Safe In My Father’s Arms” tashme eshte ne radio dhe i disponueshem ne te gjitha outletet dixhitale.

Sanctus Real do të jetë titulli i një turneu të vjeshtës me artistin e hip – hopit Blake Whitely dhe spikerin Clayton Jennings.

Manic Drive do të lançojnë singëllin e ri në 23 qershor

‘Easier’ eshte tashme i disponueshem per paraporositje ne iTunes.

 

Manic Drive kane lajmeruar se do te lanconin nje singell te ri  te premten e 23 qershorit. Kenga e re titullohet “Easier,” dhe tashme eshte e disponueshme per paraporositje ne iTunes.

Kënga tashmë ka debutuar në skenë nderkohe qe Manic Drive kane performuar në një pjesë të vogël festivalesh, duke ndjekur turneun e tyre te prillit Into the Wild tour. Duoja, e përbërë nga vëllezërit Shawn dhe Michael Cavallo, ka punuar me producentin Oh, Hush! per kenge te reja prej disa muajsh tashme. Nuk ka asnjë fjalë zyrtare se kur duhet të presim një album të plotë pas atij te 2014-es, por lancimi i “Easier” eshtë një tregues i mirë se më shumë është duke ardhur se shpejti.

Alisa Turner lançon coverin e Zach Williams’ Chain Breaker’

Albumi debutues i Integrity Music do te lancohet ne 25 gusht.

 

Artistja e re qe ka nenshkruar me Integrity Music, Alisa Turner lancoi coverin e Zach Williams qe se fundi ka kryesuar klasifikimet “Chain Breaker.” Videoja eshte e dyta ne nje seri prej tre coverash qe Alisa eshte duke lancuar gjate veres.

“Raundi dy i video coverave!!! Shume e emocionuar qe sot lancoj Chain Breaker. Kenge si kjo me kujtojne fuqine e madhe te Perendise dhe se Ai do te krijoje gjithmone nje rrugedalje. Unë shpresoj shumë se do t’ju bekoje kudo ku jeni sot. Unë lutem qe zinxhirët tuaj të lirohen, për t’u cliruar nga ajo që ju mban në robëri, për t’ju ngushëlluar nga dhimbja qe mund të mbizotërojë në këtë moment. Shkoni tek Ai, Ai do te kujdeset per ju ne nje menyre qe di ta beje vetem Ai,” ka ndare Alisa permes mediave sociale.

Ndërkohe qe Turner ka ngacmuar me lajme në mediat e saj sociale prej disa kohësh tashme,vetem tani Integrity Music e beri zyrtar njoftimin  e shtimit të saj në listën e tyre artistike. ” Nuk jam vetem mirenjohese qe jam pjese e familjes se Integrity si artiste, por edhe si ajo vajza qe ka kaluar permes gjerave te veshtira… që  rrethohet nga njerëz që më mirëpritën, walked with ecen perkrah meje dhe jam e tejmbushur me mirenjohje,” ka thene ajo per partneritetin me etiketen.

Ndiqni Alisa ne Facebook per t’u perditesuar ne lidhje me debutimin projektit te vetetitulluar, i cili do te lancohet ne 25 gusht.

Matt Maher debuton me singëllin e ri ‘Your Love Defends Me’

8 here i nominuar per cmim GRAMMY artisti Matt Maher ka debutuar me nje kenge te re, “Your Love Defends Me.” Kjo kenge tashme eshte e disponueshme ne te gjitha shitjet dixhitale dhe ofruesit e transmetimit. Singelli eshte lancuar ne radio. Corey Mann nga 96.9 WHPZ, South Bend ka thene pas degjimit te singellit, “Matt Maher I jep një pjekuri muzikore listës tonë të dëgjimit. Ndihem sikur jam ne kishe kur fillon thjesht me Matt, pastaj bashkohen gjithnjë e më shumë njerëz dhe mendoj se audienca jone ne radio do te beje te njejten gje sa me shume qe ta degjojne kengen.”
“Kjo kenge vjen nga Psalmi 91 dhe ideja se Perendia nuk eshte nje strehe, por streha jonë e VETME. Mendoj se të gjithë mund të lidhemi me momente në jetën tonë, kur ishim (ose cilet do te behemi ) lufta ndodh brenda per ate qe do te marre kontrollin – e shkuara apo e ardhmja, ose momenti aktual,” ndan Maher per idene pas singellit te tij te ri. ” Kur e kombinoni atë me një kontekst të medias sociale që gjithmonë regjistron dhe dokumenton gjithçka, ai jeton përgjithmonë ose si akuzë ose si dëshmi. Për ta thënë thjesht – djalli është në biznesin e akuzës, por Perëndia është në biznesin e ngritjes së dëshmisë – se kush është Ai dhe çfarë bëri Ai. Kjo kenge flet rreth asaj se si Perendia eshte nje mbrojtes, se si dashuria e Perendise nuk eshte thjesht nje mbrojtje, por ne te vertet eshte mbrojtja qe ne kemi që mund të qëndrojë kundër mospërputhjes me veten. Perendia eshte mbrojtja jote dhe ajo qe Ai thote per ty, eshte ajo qe ka rendesi.

Duke filluar verën e tij, Maher është aktualisht në mes të një turneu evropian, I cili perfshin performimin ne Britanine e Madhe per Big Church Day Out festival. Ai gjithashtu do t eperformoje ne festival te medhenj ne dy  muajt e ardhshem duke perfshire Big Ticket, Lifest, Porter County Fair, Hudson Fields Christian Music Festival, Soulfest, Abbeyfest dhe Night Of Joy. Maher do te jete gjithashtu me vone ne NYC gjate ketij muaji  per te drejtuar muzike per Young Adult Mass ne Archdiocese of New York, kryesuar nga Cardinal Dolan. Ai do ta perfundoje kete vit ne festimin e 10 vjetorit te World Youth Day ne Sydney. Se fundi eshte lajmeruar se Maher i eshte bashkuar grupit te elites se muzikanteve dhe artisteve si artist zyrtar i Steinway.

John Waller përzien kafeinën dhe Jezusin në një këngë të re

‘Awakening’ eshte muzika e pare pas dy vitesh dhe thekson biznesin e ri të John-it në qendër të kafesë.

John Waller ka lajmeruar se fundmi qe i eshte bashkuar Radiate Music, i drejtuar nga veterani i industrise (dhe kengetari kryesor I All Star United) Ian Eskelin dhe po pregatit muzike te re. kenga e tij e pare e re qe prej lancimit te Crazy Faith ne gusht te 2015 eshte kenga argetuese dhe gjalleruese “Awakening,” nje kenge qe feston kombinimin e mrekullueshem te  kafese dhe Jezusit. Singelli eshte lancuar ne iTunes ne mars dhe tashme videoja eshte promovuar ne New Release Today.

Videoja u xhirua ne rruget e New Yorkut dhe drejtohej nga Nick Sammons. Perfshin shume njerez qe shijojne dashurine e tyre per kafen dhe studiojne bashke Fjalen e Perendise nderkohe qe, sigurisht, argetohen shume gjate procesit.

“Kjo eshte videoja muzikore me argetuese qe kam bere prej shume kohesh,” thote John Waller. “Shumica e kengeve te mia jane dicka e thelle qe provokon te menduarit. Kjo eshte nje kenge e thjeshte rreth Jezusit dhe kafes dhe se si keto te dyja shkojne shume mire bashke.  Kur une dhe gruaja ime shkuam nga 5 ne 9 femije ne nje vit—u perpoqem te adoptonim nje femije dhe perfunduam duke adoptuar 3 vellezer dhe motra nga  Ukraina duke pasur  edhe femijet tane biologjike—fillum te luteshim per menyra te reja per te mbeshtetur familjen tone te madhe. Josee, gruaja ime, erdhi me idene e te berit pak kafe. Keshtu lindi Crazy Faith Coffee !  NE E DUAM kafene  mrekullueshme na na pelqejne historite e besimit te cmendur. Ne I kombinuam te dyja me Cracker Jacks-si koncept. Ne vendosem t’i fusnim historite brenda cantave te kafes! Eshte shume argetuese.

“‘Awakening’ (aka #TheCoffeeSong) ishte dicka qe miku dhe producenti im Ian Eskelin, me sugjeroi te shkruaja dhe une jam shume i kenaqur qe e beme.

E ftuar në Music Plus në Ditën Botërore të Dhurimit të Gjakut

14 qershori është Dita Boterore e Dhurimit të Gjakut, në datën 1 qershor studentët e universitetit ” Fan. S. Noli ” Korçë ndërmorrën një nismë për të dhuruar gjak, pranë Bankës së Gjakut.
Për të na folur diçka më tepër rreth kësaj, me ne sot në studio do të jetë Oli, një prej studenteve të përfshira që ka dhuruar gjak.
Na ndiqni sot në Music Plus, në orën 11:00 dhe 16:00, në RADIO EMANUEL.

Jason Gray lançon coverin e Imagine Dragons’ ‘Believer’

Videot e mëparshem cover përfshijnë ‘City of Stars’ nga La La Land dhe ‘Thieves in the Temple’ nga Prince.
 

Jason Gray ka lancuar coverin e tij te Imagine Dragons’ “Believer,” i treti nga nje seri prej kater videocoverash akustike te regjistruar me heret gjate pranveres.

“Me ne fund! Coveri im I Imagine Dragons’ “Believer” eshte ne YouTube! Ne jemi te emocionuar per kete – na tregoni se cfare mendoni ju,” ka ndare Jason permes mediave sociale.

Më parë në këtë seri videosh akustike, Jason postoi coverin e tij “City Of Stars” nga filmi La La Land dhe nje performance akustike te kenges se tij dhe singellit radiofonik te momentit “I Will Rise Again” me refrenin e “Thieves In The Temple” te Prince si intro.

Me thelbin pas “I Will Rise Again,” nga albumi I tij me I ri,Where The Light Gets In, Jason ka ndare: “kjo ka qene nje nga kenget e mia te preferuara per ta luajtur live kete vitin e fundit, kryesisht për shkak të minutës së parë. Si nje i lindur ne Minnesota, u rrita si fans i Prince. Per nder te muzikes dhe vdekjes se tij, doja ta hapja kengen time me refrenin e “Thieves In The Temple” te Prince –nje kenge qe e kam degjuar si nje lutje.”

“Ne te gjithe kalojme permes shume stuhive ne jete, por personi që hyn në stuhi nuk është i njëjti person që ecën në anën tjetër të saj. Stuhia na transformon dhe mund te na beje me shume si ata qe duam te jemi. Ndërsa e kemi këtë përvojë herë pas here, ne besojmë se Perëndia është me ne duke u marre me stuhinë. Ne madje mund të arrijmë në një vend ku mund t’iu themi reve të errëta që shohim duke u afruar, ‘e dini cfare? Sille stuhine. Sepse me pelqeu ajo c’ka me beri te jem heren e  fundit.'”

Videoja e fundit ne kete seri, nje performance e kenges se Jason “Thank You For Everything,” u lancua ne 9 qershor.

Carmen Justice promovon singëllin e dytë

“Red & Yellow Black & White” se bashku me GabeReal nga Diverse City Band.

Carmen Justice, pjese e One Girl Nation, ka lancuar singellin qe ndjek  “Flaming Arrows,” debutimin e singellit qe Carmen lancoi per te filluar karrieren solo. “Red & Yellow Black & White” tashme eshte i disponueshem ne te gjithe shitesit dixhitale.

Carmen dhe GabeReal e shkruan kengen se bashku me David Thulin dhe Jonathan Thulin. David Thulin, i cili ka prodhuar muzike per DJ Kirk dhe Beckah Shae, ka bere produksionin e kenges duke krijuar nje himn te fuqishem uniteti.
“Ka kaq shume gjera qe po ndodhin tani neper bote, te clat mund te zgjidheshin ne nje cast nese do te mesonim qe thjesht ta perqafonim njeri – tjetrin me dashuri,” shpjegon Carmen. “Ne po jetojme ne nje kohe kur është bërë e pranueshme të ndash njëri-tjetrin veç e veç dhe t’i vendosesh njerëzit në kategori bazuar në ngjyrën e lëkurës së tyre. Si te krishtere, ne jemi të thirrur të duam njerëzit pavarësisht nga raca, feja, kultura ose shtetesia. E mbani mend kengen e vjeter per femije ‘Jezusi i do femijet e vegjel?’ nje varg i asaj kenge thote, ‘te kuq, te verdhe, te bardhe, te zinj, ata jane te cmuar ne syte e tij ‘ kjo solli konceptin e kësaj kënge. Ndiej vertet se grupe te ndryshme njerezish jane duke u perballur cdo dite me urrejtjen, diskriminimin, lufterat,gjykimin dhe ankthin, DASHURIA duket se eshte pjesa qe mungon.”

Videoja muzikore, u xhirua ne zemer te Qytetit te Muzikes (Nashville) dhe u drejtua dhe editua nga Matt Hadley i Wander Creative. Perfshin koreografi  nga Albanus Thierry dhe talentin e shokut të mirë të Carmen, GabeReal (Diverse City Band).

for KING & COUNTRY lançojnë videon muzikore për ‘O God Forgive Us’ në bashkëpunim me KB

Duoja u nominua per tre K-LOVE Fan Awards, votimi eshte ende i hapur .

 

Duaoja e Word Entertainment, For King & Country lancuan videon muzikore te shumepritur per kengen e tyre “O God Forgive Us”. Kenga, e perfshire fillimisht ne versionin origjinal te albumit te 2014 te grupit, Run Wild. Live Free. Love Strong, u lancua si nje singell ne prill me nje shtese te fuqishme nga artisti I hip- hopit, KB.

Luke dhe Joel kohet e fundit komentuan arsyen e rilancimit te kenges . “Gjashte muaj me pare, ne kemi qenë të konfliktuar për lancimin e një tjetër singelli. Nderkohe qe po luteshim per kete, Perendia na ndihmoi te kuptonim se kenga jone ‘O God Forgive Us’ duhej të dëgjohej gjatë një kohe kur shumë prej nesh fajësojnë të tjerët në vend që të shikojnë brenda duke thënë, ‘Perendi, kjo fillon me mua. Fillon me zemren time. Më fal për gabimet në jetën time.’ Kur njerezit kerkojne falje, atehere bota mund te jete ne gjendje te bashkohet si nje e tere. Ne u bëmë aq te apasionuar për faljen, saqë nuk pyetem më nëse duhet ta riprodhonim këngën si një singell. U bë një domosdoshmëri.”

Kombinimi muzike/tekst i videos fillon me Luke dhe Joel duke u rritur në një ekran projeksioni që shfaq pamjet e luftës, bombardimeve dhe mizorive të tjera. Gjithashtu shohim versione me te vegjel te vellezerve, te luajtura nga djemte e Luke, Phoenix dhe Jude Smallbone, në anën e kundërt të perdes së projektimit. KB qendron pas Luke dhe Joel per pjesene  tij dhe shohim te riun KB, të portretizuar nga djali i tij, KBJ, I cili qendron ne anen e kundert të ekranit. Nderkohe qe KB perfundon vargun e tij me, ” Në gjunjë të përulur, na bashko të gjithëve, na bej të lirë,” kalimi i këngës në kulmin e saj dhe fleta e projeksionit bie duke hequr barrierën midis versioneve të kaluara dhe aktuale të tre artistëve. Videoja përfundon me artistët që përqafojnë veten e tyre të rinj.

” Ne e bëmë këtë për të simbolizuar faljen e gabimeve tona të kaluara.” shkruan Luke dhe Joel në një njoftim për shtyp. “Shpresa e madhe e botes eshte se te gjitheve na eshtye ofruar hiri dhe ne duhet te festojme duke falur veten dhe duke falur të tjerët. Ne shpresojme se kjo video do t’ ju inkurajoje që të shikoni brenda, t’i kërkoni Perëndisë falje dhe të gjeni paqen dhe shërimin me të kaluarën tuaj.

Stephen Christian ndan datën e lançimit për ‘Wildfires’

Kengetari qe formoi  Anberlin do te lancoje albumin e tij debutues solo ne 28 korrik.

 

Stephen Christian ka ndare nje video te shkurter per  albumin e ardhshem  debutues solo, Wildfires, duke lajmeruar daten e lancimit ne 28 korrik 2017. Albumi do te lancohet permes BEC Recordings dhe singelli kryesor “Gloria” po transmetohet tashme ne radio.

Videoja përmban një kënge të butë instrumentale mes pamjeve të Stephen Christian në terren malor, duke u bashkuar ngadalë me gruan dhe një nga bijat e tij.

Stephen Christian ka qene duke ndare pamje të projektit të ri për gati një vit. Shume nga kenget erdhen ne menyre te natyrshme ga roli i Stephen Christian ne stafin e Calvary ne Albuquerque, New Mexico. Christian  bashkua ekipit te tyre kreativ pas perfundimit te Anberlin ne 2014.

Per informacion shtese ne lidhje me Wildfires, ndiqni Stephen Christian ne facebook, twitter dhe instagram.

Brandon Bee lajmëron një album të ri

‘Songs From The Sky’ eshte lancuar ne 2 qershor.

 

Kantautori Brandon Bee ka qene duke u pregatitur per lancimin  e tij te ri Songs From The Sky, lancimi i tij i pare qe prej albumit te 2011- es Inside These Walls.

“Eshte zyrtare!!!! Po lancoj albumin tim te ri worship Songs from the Sky‘ ne daten 2 qershor! Tregojuni te gjiteh atyre qe njihni. Do te jete ne iTunes, Spotify dhe Amazon. Ky album eshte një përgjigje per gjithcka qe Perendia ka bere tek une ndëkohe qe familja ime jetonte jashtë shtetit në Itali. Shpresoj se do te jen bekim dhe nje instrument per ju qe t’i pergjigjeni Jezusit,” ka ndare Brandon ne faqen e tij ne Facebook.

Brandon, nje drejtues adhurimi, pastor, producent dhe bashkethemelues I Save The City Records, se fundi ka kaluar nje sezon ne Itali per te qene pjese e asaj qe Perendia  po bënte në skenën e re të muzikës së adhurimit evropian. Songs From The Sky u shkrua dhe u regjistrua ne Milano gjate kesaj kohe. Përgjigja e Brandonit për një stuhi elektrike që shpërtheu disqet e ngurta me skedarët origjinale dhe skedarët rezervë për regjistrimin e tretë të tij, ky album gërmon thellë në lutjet e tij pas asaj përvoje shkatërruese.

“Kenget e adhurimit jane thjesht lutje te shkruara ne kenge. Keto kenge jane thjesht kjo,” thote Brandon ne lidhje me kenget e Songs From The Sky.

Lista e kengeve:
1. Our Comforter
2. I Give You My Whole World
3. Activates
4. Your Name Says it All
5. Remain (Emanuel)
6. I Celebrate the Lord
7. Your Great Love (Live)