Mëngjesi, vakti më i rëndësishëm i ditës

0
348
SONY DSC

Ushqim i ngrohtë në mëngjes mund të jetë një sfidë gjatë ditëve të javës, kur ne jemi duke u përpjekur për të përdorur çdo sekondë të flemë pak më të gjatë, por të hash diçka të ngrohtë në mëngjes të sapo bërë është shumë e rekomanduar nga mjekët. Ne kemi mbledhur dsa ide që do të ngrohin mëngjesin tuaj dhe të gjithë trupin tuaj në një mëngjes të ftohtë dimri.

Petulla, pite me gjalp bajameje

Kjo është një recetë e përkryer e ëmbël për një mëngjes të shëndetshëm. Ju nuk do ta besoni, por kjo recetë nuk kërkon miell. Juve do të ju duhet vetëm gjalpë bajame, sode buke, kanellë dhe vanilje. Gjëja më e mirë në lidhje me këto petulla është se ju mund t’i piqni në furrë me letër pjekjeje.

 

SONY DSC

Smoothiet e Gjelbër

Smoothiet e gjelbër janë perfekte për të filluar ditën tuaj, por gjatë muajve të ftohtë Smoothiet e ngrohtë janë më të mirët. Ju thjesht duhet të vendosni në një blender zarzavate – lakër jeshile apo spinaq gjethe, hithrat, shtoni kërpudha pluhur, erëza dhe shtrydhini për 1-2 minuta.

avokado

NO COMMENTS