The Letter Black lançojnë singëllin e ri ‘Last Day That I Cared’

 

Albumi i ardhshem ne studio me titull ‘Pain’ lancohet ne 26 maj.

 

Grupi i rrokut The Letter Black kane lancuar se fundmi singelline tyre, “Last Day That I Cared,” tashme i disponueshem per shkarkim ne iTunes.

Singelli vjen nga upcoming albumi i ardhshem i tyre, Pain, i cili eshte gati per t’u hedhur ne treg ne 26 maj. Pain do te jete lancimi i pare i grupit qe prej  nënshkrimit me EMP Label Group më herët gjate këtij viti dhe regjistrimi i tyre me agresiv dhe me heavy deri me sot. Albumi u financua ploteisisht perms nje fushate kickstarter dhjetorin e kaluar ku fansat dhuruan 34,000$  per te sjelle ne jete lancimin e  pare te The Letter Black pas kater vitesh.

“Kenga ka te beje me te mos renit nen ndikimin dhe genjeshtrat e njerezve qe perpiqen t’ju cojne ne drejtimin e gabuar. Per shembull, revistat ju thone se duhet te dukeni ne nje menyre te caktuar, ose mediat sociale ju ndikojne te mendoni se duhet te keni kete jete perfekte, apo Hollywoodi  perpiqet t’ju binde te ndiqni ata dhe idete e tyre… Unë jam kaq e lodhur nga kaq shumë njerëz, të rinj apo jo, qe jane duke u ndikuar padrejtësisht nga këto gënjeshtra dhe ndjenja pamjaftueshmerie. Nuk dua me te ble ate qe njerez te varfer duan te me shesin. Duke qendruar, duke qene ajo per te cilen Perendia me ka krijuar te jem pa u shqetesuar per ate qe mendojne te tjeret dhe duke i inkurajuar te tjeret te bejne te njejten gje,” kjo ka qene ajo c’ka vokalistja Sarah Anthony ka thene rreth frymezimit mbas kenges “Last Day That I Cared.”