Amy Grant nderon Lauren Daigle për ndikimin global përmes muzikës.

Written by on 07/12/2021

Fundjavën e kaluar, në një mbledhje në prapaskenë përpara një shfaqjeje në Bridgestone Arena, fituesja dy herë e çmimit GRAMMY Lauren Daigle u njoh për ndikimin që muzika dhe filantropia e saj kanë pasur te miliona njerëz në mbarë botën. The Global Honour Impact, i prezantuar nga këngëtarja/kantautorja dhe muzikantja ikonike Amy Grant, e dalloi Daigle si një ambasadore të muzikes se krishterë: një rol që ajo e ka përmbushur më së miri gjatë gjithë karrierës së saj gati dhjetëvjeçare.

“Jam shumë e emocionuar që jam këtu sonte dhe kaq krenare për ty. Ti ke ndikuar në miliona njerëz në mbarë botën,” tha Grant teksa prezantoi nderin. “Kjo është nata e fundit e turneut që ka marrë 20 muaj për të përfunduar dhe gjatë kesaj kohe ti ke ndarë besimin tend kudo dhe e ke bërë kete pa u lodhur. Pra, për përdorimin e karrieres tende për të ndarë besimin në një mënyrë kaq të hapur dhe duke mirëpritur miliona njerëz anembanë botës, për punën që ke bërë duke sponsorizuar qindra programe femijesh dhe thjesht duke përdorur dhuntite dhe talented e tua në një mënyrë kaq të mahnitshme, jam krenare që te te jap këtë nder.”

Ndikimi i Daigle është i pamohueshëm. Në mbarë botën, ajo ka shitur mbi një milion bileta koncertesh në tre kontinente, duke përfshirë 170 shfaqje të shitura kryesore, dhe ka dhuruar mbi dy milionë dollarë për 25+ organizata vetëm nga këto shitje. Muzika e saj është transmetuar mbi pesë miliardë herë, dhe ajo ka mbi 15 milionë ndjekës në rrjetet sociale. Ajo ka performuar në shfaqje të shumta çmimesh dhe konkurse, duke përfshirë The Voice, American Idol dhe America’s Got Talent – një arritje që asnjë artist tjetër në muziken e krishtere nuk e ka arritur që nga Amy Grant ne vitet 90.


Reader's opinions

Leave a Reply


Current track

Title

Artist