For King & Country, njoftojnë se albumi i ri do të lançohet së shpejti përmes publikimit të këngës ‘Unsung Hero’

Written by on 11/01/2022

Kënga e tyre e fundit “Unsung Hero”, është kënga më personale në albumin e ardhshëm dhe u kushtohet me dashuri prindërve të Joel dhe Luke Smallbone. Dy vëllezërit ngrenë zërin në shenjë solidariteti nderues për çiftin që i bëri ata burrat që janë sot. Lirikat e ndjera i ftojnë dëgjuesit në historinë e jetës reale të familjes Smallbone dhe udhëtimit të saj nga Australia në Amerikë ndërsa kujtojnë sakrificat e bëra dhe shembullin e dhënë nga nëna e tyre dhe babi.

Videoklipi i “Unsung Hero” është i disponueshëm tani.


Reader's opinions

Leave a Reply


Current track

Title

Artist