Christmas Every Day

Christmas Every Day ndan me ju sot ditën më speciale të javës, Krishtlindjen… edhe sot do të ndajmë me ju intervista, mesazhe, urime, thënie që do na bëjnë të reflektojmë prandaj ju ftojmë të na ndiqni në programacionin tonë në RADIO EMANUEL.

I ftuar për dëshminë personale në Christmas Every Day

Gjate kesaj jave ne programin special te Krishtlindjes Christmas Every Day kemi ndare me ju histori ndryshimi te personave te ndryshem. Nje te tille te fundit deshirojme te ndajme me ju sot, pergjate minutave ne vazhdim do te jete me ne Arben Shala, producent i Radio 7 Nord per te na treguar rreth historise dhe udhetimit te tij personal me Perendine.
Na ndiqni ne oren 9.30, 15.30 dhe 22.30, ne RADIO EMANUEL.

I ftuar për mesazhin në Christmas Every Day

Christmas Every Day mberrin sot ne diten e fundit te rrugetimit te tij.
Ne kete dite Krishtlindjeje do te futemi brenda thelbit te festes, por mbi te gjitha brenda thelbit te menyres se si Krishti erdhi dhe jetoi ne toke duke na sfiduar cdo dite te bejme te njejten gje.
Nje mesazh qe lidhet me kete do te ndaje sot me ne pastori i Kishes Ungjillore Erseke, Mark Stoscher.
Na ndiqni ne oren 9.00, 15.00 dhe 22.00, ne RADIO EMANUEL.

E ftuar në Christmas Every Day

Pas pak minutash në Christmas Every Day ju sjellim një intervistë të veçantë me zonjën Mariela Baraku për të folur rreth dhuratave dhe ndryshimit që ka pësuar ideja e këtyre të fundit gjatë këtyre dhjetëvjeçarëve.
Na ndiqni në orë 9.30, 15.30 dhe 22.30, në RADIO EMANUEL.

I ftuar për mesazhin në Christmas Every Day

Pastor Arjan Larashi do te jete pas pak me ne per te ndare nje tjeter mesazh ne programin Christmas Every Day.
Gjate Krishtlindjes dhuratat shpesh behen me te rendesishme se vete ajo per te cilen duhet te reflektojme, por ne fakt cfare po i ofrojme Perendise, cila eshte dhurata qe ne ofrojme ne kete Krishtlindje?
Na ndiqni sot ne oren 9.00, 15.00 dhe 22.00, ne RADIO EMANUEL.

Isaia 9:5

Sepse na ka lindur njė fėmijė, njė djalė na ėshtė dhėnė. Mbi supet e tij do tė mbėshtetet perandoria dhe do tė quhet Kėshilltar i admirueshėm, Perėndi i fuqishėm, Atė i pėrjetshėm, Princ i paqes.

E ftuar në Christmas Every Day

Sikundër kemi bërë gjatë gjithë këtyre ditëve në Christmas Every Day, pas pak minutash në Radio Emanuel ju sjellim një tjetër histori të veçantë ndryshimi, Ina do të jetë me ne për të ndarë rrugëtimin e saj përgjatë këtyre viteve me Perëndinë duke filluar që prej fëmijërisë, sfidat dhe bekimet që ka shijuar çdo ditë prej Tij.
Na ndiqni në orën 9.30, 15.30 dhe 22.30, në RADIO EMANUEL.

Dëshmi personale në Christmas Every Day

Përgjatë kësaj jave në Christmas Every Day ju kemi sjellë herë pas here histori ndryshimi nga persona të ndryshëm duke ju prezantuar me rrugëtimin e tyre me Perëndinë…
Një tjetër histori ndryshimi vjen pas pak në Radio Emanuel nga një djalë i ri me emrin Jani.
Na ndiqni sot për këtë dëshmi në orën 9.30, 15.30 dhe 22.30, në RADIO EMANUEL.

I ftuar në Christmas Every Day

” Christmas Every Day ” ju shoqëron çdo ditë të kësaj jave të veçantë me një mesazh në Radio Emanuel.
Sot me ne në studio do të jetë Julian Viso për ta parë këtë sezon Krishtlindjeje në një këndvështrim të thellë, kryesorja ndër të gjitha dhe në gjithçka është vetë prania e Perëndisë, aq më tepër gjatë Krishtlindjes.
Për më tepër na ndiqni pas pak në RADIO EMANUEL në orën 9.00, por gjithashtu për këtë mesazh në orën 15.00 dhe 22.00.