Fituesja e çmimit Grammy Francesca Battistelli publikon albumin e dytë të Krishtlindjes

Written by on 02/12/2021

Kantautorja dhe artistja e regjistrimit të Word Entertainment Francesca Battistelli prezanton projektin e saj të dytë të Krishtlindjes, This Christmas. Koleksioni i ri me 14 këngë, i përbërë nga këngë origjinale dhe po ashtu klasikë të Krishtlindjes, tashmë është publikuar dhe ka hyrë menjëherë në vendin e 1 në tabelën e iTunes Holiday. “This Christmas” shërben si vazhdimi i shumë pritur i albumit të parë të Krishtlindjeve të Battistelli, “Christmas”, i cili u publikua në 2012 dhe përfshinte këngën hit “You’re Here” dhe klasiken, “Marshmallow World”.

“Unë jam kaq e entuziazmuar që mund të ndaj këto këngë me të gjithë ju! Bërja e këtij albumi Krishtlindje ka qenë një punë absolute dashurie. Ne e filluam procesin një vit e gjysmë më parë, dhe nuk mendoj se kam shijuar ndonjëherë një process te krijimit te albumit kaq shumë. Përmes gjithë pasigurisë në këto dy vite, ka qenë si një rreze e vërtetë e ndritshme për të shkruar dhe regjistruar këto këngë”-ndan Battistelli. “Unë e di që për shumë njerëz, sezoni i Krishtlindjes mund të jetë shumë i vështirë. Lutja ime është që këto këngë të ofrojnë shpresë, të lavdërojnë Jezusin, të sjellin gëzim (dhe ndoshta edhe ndonjë të qeshur!), Dhe t’ju bekojnë me të vërtete, tani dhe në vitet e ardhshme ”

 


Reader's opinions

Leave a Reply


Current track

Title

Artist