Me Te Rejat

 • Pse duhet të shohim filma 3D?

  Pse duhet të shohim filma 3D?

  Sipas një studimi të kryer nga doktori Patrick Fagan në Londër, filmat 3D vënë në veprim trurin dhe përmirësojnë funksionimin e kujtesës afatshkurtër, njësoj si testimet që bëhen për të trajnuar trurin. Dr. Fegan ftoi më shumë se 100 njerëz për të parë filmin Big Hero 6 në versionin 3D. Ata u ...
 • 5 mënyra të çuditshme si të përqendroheni më mirë në punë

  5 mënyra të çuditshme si të përqendroheni më mirë në punë

  Për shkak te telefonatave te shumta, email-ve pa fund, bisedave me kolegët dhe argëtimin qe mund te japë Web-i, përqendrimi në punë ndonjëherë është i pamundur. Ja 5 mënyra qe do ju ndihmojnë pa fund:   Merrni frymë thellë Nëse doni te jeni me te përqendruar ne pune duhet te menaxhoni si ...
 • Ëmbëlsirë me kajsi dhe kos

  Ëmbëlsirë me kajsi dhe kos

  Përbërësit: 300 g kos i trashë 12 kajsi të vogla 1 lugë mjaltë Fruta të thata sipas dëshirës Gjethe mente për zbukurim Për shurupin: 250 ml ujë 50 g sheqer pluhur 1 lugë mjaltë Pak kanellë   Përgatitja:  Lajmë kajsitë dhe i ndajmë në dy pjesë duke hequr bërthamën. Përgatisim shurupin, duke ...
 • Mustardë, ngjyra e sezonit

  Mustardë, ngjyra e sezonit

  Dhe do dukesh shumë bukur Ngjyra mustardë është një nga propozimet e fundit të sfilatave dhe emrave të mëdhenj. Është idealja e pranverës, për ditën dhe për natën. Shikoni këto kombinime .Ku e keni mustardën? street style dhe hapni gardërobën.
 • "RRUGA E PERENDISE PER ÇDO DITE TE JAVES"

  “RRUGA E PERENDISE PER ÇDO DITE TE JAVES”

    Hejjj fëmijë sot në programin “RRUGA E PERENDISE PER ÇDO DITE TE JAVES”, do të mësojmë histori nga bibla,kuriozitete,e shumë të tjera.Ora 14:30. ”Perëndi i dashur,më ndihmo që të kem një qëndrim të duhur për të qënë një dëshmitar i mirë për ty”.
 • DURIMI I PERËNDISË-pjesa ll

  DURIMI I PERËNDISË-pjesa ll

  Sa padrejtësi ka në botë? Rebelim, mosmirënjohje ndaj Perëndisë, Krijuesit të gjithçkaje. Perëndia sheh çdo gjë, dhe vazhdon të durojë. Për durimin e Tij do të mësoni sot në GURË TË GJALLË. Nga cikli i predikimeve GURË TË GJALLË të Pastor Shkëlqim Barakut ju ftojmë të ndiqni pjesën e dytë të ...